Squash a rehabilitacja

Squash a rehabilitacja

Lis 25

Squash a rehabilitacja

Piszczelową plateau jest płaska powierzchnia górnej części kości piszczelowej, w dolnej części stawu kolanowego, który rozszerza się od trzonu kości piszczelowej. Plateau piszczeli to bardzo ważny obszar łożyska waga i każde zakłócenie tego obszaru wpływa na trwałość, ruch i ułożenie kolan. Oznacza to, że diagnoza i prawidłowe zarządzanie tym złamania jest niezwykle ważne, jeśli szanse pacjenta przyszłych niepełnosprawności kolana powinny być ograniczone do minimum. osoby starsze, zazwyczaj ponad pięćdziesiąt lat, są częstsze cierpiące z tego złamania, zwłaszcza u kobiet po menopauzie, które mogą mieć stopień osteoporozy, która sprawia, że ??płaskowyż bardziej kruche.

U osób starszych, siłę potrzebną do złamania są zazwyczaj niskie, takie jak nogi pewnego rodzaju i pęknięcie są często obniżone, co oznacza, ściśnięty w dół. Młodsi ludzie cierpią więcej złamań o wysokiej energii z wypadków samochodowych lub uderzenia przez samochód jako pieszego, z dzielonym typu złamań. Depresji pęknięcia mogą wymagać operacji doprowadzić płaską powierzchnię plateau do właściwej pozycji z przeszczepem kości i wewnętrznej stabilizacji utrzymywania ich na swoim miejscu. Odlewanie szelki są często stosowane, klamrę wokół uda i łydki z zawiasem kolanowego, z klamrą ograniczającego żadnych sił bokiem na kolana, które mogłyby pogorszyć złamania.

W klamrą staliwa fizjoterapeuta oceni zdolność pacjenta do zaciągania ich mięśnia czworogłowego i pracować na zgięcia kolana, który jest głównym potencjalnym ograniczeniem po tego rodzaju złamania. Fizjoterapeuta poinstruuje pacjenta prawidłowego chodu, który często nie mając wagi początkowo postępowała częściowej masy łożyska jako lekarz jest zadowolony z gojenia się złamań. Wielu pacjentów w podeszłym wieku i znaleźć non ciężar łożyska możliwe tylko w przypadku bardzo krótkich dystansach lub transferów podczas korzystania z wózka inwalidzkiego i ramkę.

Po usunięciu nawiasów fizjoterapeuta będzie działać na rzecz mobilności rzepki, wytrzymałość mięśnia czworogłowego i zgięcia kolana. Techniki mobilizacyjne mogą być stosowane do zwiększania ruchów akcesorium kolana oraz fizjo zachęci pracy ścięgna podkolanowego przed odporności, takie jak zespół wykonywania lub delikatnie oporu drugiej nodze. Stopniowy postęp poprzez aktywne zakresów ruchu w kierunku opór przepływu jest zalecane, z fizjoterapeutą nakazując pacjenta z częściowym masi łożyska i pracy funkcjonalnej jako właściwe.

Jonathan Krew Smyth, wydawca serwisu Fizjoterapii, pisze artykuły o fizjoterapeuty i lokalnych fizjoterapeutów Sheffield, ból pleców, warunki ortopedyczne, ból szyi i zarządzania szkody.

Artykuł dzięki: